Bugun...
DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Tarih: 10-01-2018 07:17:00 Güncelleme: 10-01-2018 07:17:00 + -DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suriye’deki son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, İran ve Rusya’nın söz verdiği gibi Suriye’deki garantörlük görevini yerine getirmesi gerektiğini söyledi ve “Esad rejiminin İdlib’deki ihlallerine müdahale etmesi” çağrısında bulundu.

Türkiye, Şam rejimini İdlib'de ateşkes koşullarını ihlal etmekle suçlayarak, Rusya ve İran nezdinde buna son verilmesi uyarısında bulunmuştu.

Çavuşoğlu, rejimin saldırıları nedeniyle Rusya ve İran’ı suçlarken, saldırıların, Rusya ve İran’ın desteği olmadan gerçekleşemeyeceğini söyledi.

~~“YPG’NİN OLDUĞU MASA OLMAYIZ”

Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Soçi toplantısıyla ilgili ev sahibi Rusya’ya YPG’nin olduğu ortamda olmayacağımızı söyledik’ dedi. Çavuşoğlu, YPG’nin bir terör örgütü olduğunu vurgularken, “YPG ve PYD tüm Kürtleri temsil etmiyor” diye konuştu.

ABD İLİŞKİLERİ

Dışişleri Bakanı, Türkiye-ABD ilişkileriyle ilgili olarak da önemli ifadeler kullandı. Çavuşoğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iade edilmemesi ve YPG’ye verilen destek nedeniyle iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulduğunu vurguladı. Çavuşoğlu, ABD’nin bu hatalardan dönmemesi durumunda ilişkilerin daha da kötüleşeceği uyarısında bulundu.
Bu haber 300 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ