Bugun...
1. ULUSLARARASI ÇAY FESTİVALİ BAŞLIYOR
Tarih: 26-04-2017 10:38:00 + -


İstanbul Çay Festivali, 29-30 Nisan tarihlerinde Haydarpaşa Tren Garı’nda

1. ULUSLARARASI ÇAY FESTİVALİ BAŞLIYOR

Sağlıklı bir yaşam için doğanın sonsuz iyiliğini ve zenginliğini tüketicisi ile buluşturan Doğadan, 1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali kapsamında 29-30 Nisan tarihlerinde Haydarpaşa Tren Garı’nda iki gün boyunca çay severlerle buluşacak.

 

Çay severlere, çay kültürü üzerine harika bir deneyim sunacak olan 1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali, klasik siyah çaylardan meyve ve bitki çaylarına kadar birçok çeşit ile çay tiryakilerine kapılarını açacak. Katılımcılar festival alanında dünya çay trendleri hakkında bilgi edinme şansı yakalarken uzmanlardan doğru çay demleme tekniklerini ve çay tadımı tüyolarını öğrenebilecek.

 

Ayşe Tolga İyi Yaşam Sohbeti ile katılımcılarla buluşacak

Bu sene ilk kez düzenlenecek festivalde ünlü isimler ana sahnede yapacakları konuşmalarla katılımcıları çay hakkında merak edilen konularda bilgilendirecekler. İyi Yaşam Danışmanı ve oyuncu Ayşe Tolga iyi bir yaşam için bitki ve meyve çaylarının hayatımızdaki yerini paylaşacağı bir sohbet gerçekleştirecek.

 

Doğadan Dünya Dilimin Ucunda Workshop’u

Haydarpaşa Tren Garı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte Doğadan Araştırma ve Geliştirme Müdürü Emre Taşkın dünya üzerinde çayın öneminin, hayata kattığı kültürel, spritüal, keyif ve sağlık anlamlarının üzerine bilgilendirmelerde bulunacağı “Dünya Dilimin Ucunda” workshopu ile çay tadımı, nasıl yapıldığı, nasıl yorumlandığı ve tadımın inceliklerine dair ipuçlarını da paylaşacak. Sri Lanka, Hindistan, Kenya, Çin, Türkiye, Endonezya, Arjantin, Rwanda gibi dünyanın farklı coğrafyalarında üretilen siyah çayların tanıtılması ve tadımı da gerçekleştirilecek.

İki gün boyunca Haydarpaşa Tren Garı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlik dans gösterileri, yarışmalar, workshoplar ve konserler ile nisan ayının son hafta sonunda farklı bir deneyim yaşatacak.

 

29 - 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival, cumartesi ve pazar sabah 10.00 – 18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. Festivalin biletleri ise www.biletix.com’dan temin edilebiliyor.
Bu haber 1049 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FUARLAR HABERLERİ