Bugun...
2018 DÜNYA KUPASI TORBALARI
Tarih: 17-11-2017 05:54:00 + -


32 takım 1 Aralık'ta 8 grupta eşleşecek.

2018 DÜNYA KUPASI TORBALARI

~~FIFA 2018 Dünya Kupası’na katılacak 32 takım da belli oldu. Kıtalararası play-off eşleşmesinde 0-0’ın rövanşındaYeni Zelanda’yı 2-0 yenen Peru son bileti aldı.

Dünya Kupası finallerinin kura çekimi 1 Aralık’ta Moskova’da çekilecek. Rusya ve finalistler içinde FIFA Ekim 2017 sıralamasında en iyi 7 ülke seribaşı olacak. Daha sonraki üç torba da FIFA Ekim 2017 sıralamasına göre belirlenecek.

İŞTE TORBALAR:

1.TORBA: Rusya, Almanya, Brezilya, Portekiz, Arjantin, Belçika, Polonya, Fransa

2.TORBA: İspanya, İsviçre, Peru, İngiltere, Kolombiya, Meksika, Uruguay, Hırvatistan

3.TORBA: Danimarka, İzlanda, Kosta Rika, İsveç, Tunus, Mısır, Senegal, İran

4.TORBA: Sırbistan, Nijerya, Avustralya, Japonya, Fas, Panama, Güney Kore, Suudi Arabistan

TEK İSTİSNA UEFA

Kurallara göre aynı konfederasyondan finallere gelen takımlar aynı grupta yer alamıyor. Tek istisna UEFA… Avrupaülkelerinden en fazla iki takım aynı gruba girebiliyor.Ekim 2017 FIFA sıralaması kullanılacağından İspanya  ikinci torbada yer alacak ve muhtemelen ilk torbadakilerineşleşmeyi en çok istemeyeceği takım olacak. FIFA, 23 Kasım’da açıklayacağı Kasım sıralamasını kullansa İspanyailk torbaya yükselecek, Polonya ikinci torbaya inecekti.

Mevcut torbalara bakıldığında ilk torbadan Brezilya, ikinciden İspanya ve sonra da bir Avrupa takımının dahaekleneceği farklı “Ölüm Grubu” kuraları ortaya çıkarmak mümkün.

Örneğin Brezilya – İspanya – Danimarka veya İzlanda – Nijerya…Ya da Brezilya – İspanya – Kosta Rika veya Senegal – Sırbistan…




Bu haber 696 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR