Bugun...
2018 FİFA DÜNYA KUPASI BUGÜN BAŞLIYOR
Tarih: 14-06-2018 11:45:00 + -


Açılış maçı Rusya ile Suudi Arabistan arasında

2018 FİFA DÜNYA KUPASI BUGÜN BAŞLIYOR

2018 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında bugün yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 15 Temmuz Pazar günü Moskova'da oynanacak final maçıyla sona erecek.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 11 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.

Kupada grup maçları 28 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek

2. tur 30 Haziran'da başlıyor

Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur müsabakaları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

İkinci tur karşılaşmaları 30 Haziran ve 1, 2, 3 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek.

Rakiplerini eleyen takımlar 6 ve 7 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 10 ve 11 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 14 Temmuz'da Saint Petersburg'da, final ise 15 Temmuz'da Moskova'da yapılacak.

Grup maçlarının fikstürü

Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu          
Maç no Tarih Saat (TSİ) Yer    
1 14 Haziran 18.00 Moskova Rusya Suudi Arabistan
2 15 Haziran 15.00 Ekaterinburg Mısır Uruguay
17 19 Haziran 21.00 St. Petersburg Rusya Mısır
18 20 Haziran 18.00 Rostov Uruguay Suudi Arabistan
33 25 Haziran 17.00 Samara Uruguay Rusya
34 25 Haziran 17.00 Volgograd Suudi Arabistan Mısır
B Grubu
4 15 Haziran 18.00 St. Petersburg Fas iran
3 15 Haziran 21.00 Soçi Portekiz İspanya
19 20 Haziran 15.00 Moskova Portekiz Fas
20 20 Haziran 21.00 Kazan İran İspanya
36 25 Haziran 21.00 Kaliningrad İspanya Fas
35 25 Haziran 21.00 Saransk İran Portekiz
C Grubu
5 16 Haziran 13.00 Kazan Fransa Avustralya
6 16 Haziran 19.00 Saransk Peru Danimarka
22 21 Haziran 15.00 Samara Danimarka Avustralya
21 21 Haziran 18.00 Ekaterinburg Fransa Peru
38 26 Haziran 17.00 Soçi Avustralya Peru
37 26 Haziran 17.00 Moskova Danimarka Fransa
D Grubu
7 16 Haziran 16.00 Moskova Arjantin İzlanda
8 16 Haziran 22.00 Kaliningrad Hırvatistan Nijerya
23 21 Haziran 21.00 Nizhny Novgorod Arjantin Hırvatistan
24 22 Haziran 18.00 Volgograd Nijerya İzlanda
39 26 Haziran 21.00 St. Petersburg Nijerya Arjantin
40 26 Haziran 21.00 Rostov İzlanda Hırvatistan
E Grubu
10 17 Haziran 15.00 Samara Kosta Rika Sırbistan
9 17 Haziran 21.00 Rostov Brezilya İsviçre
25 22 Haziran 15.00 St. Petersburg Brezilya Kosta Rika
26 22 Haziran 21.00 Kaliningrad Sırbistan İsviçre
41 27 Haziran 21.00 Moskova Sırbistan Brezilya
42 27 Haziran 21.00 Nizhny Novgorod İsviçre Kosta Rika
F Grubu
11 17 Haziran 18.00 Moskova Almanya Meksika
12 18 Haziran 15.00 Nizhny Novgorod İsveç Güney Kore



Bu haber 29 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR