Bugun...
ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ HEATHER NAURET: "MÜTTEFİKLERİMİZDEN BİRİNİN S-400 ALMASINA KARŞIYIZ"
Tarih: 24-08-2018 06:41:00 + -ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ HEATHER NAURET:

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Rusya'nın 2019'da Türkiye'ye S-400 hava savunma füze sistemlerinin teslimatını başlatmayı planlamasından endişe duyduklarını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Rusya'nın 2019'da Türkiye'ye S-400 hava savunma füze sistemlerinin teslimatını başlatmayı planlamasından endişe duyduklarını açıklayarak, "Türkiye gibi bir NATO müttefikinin S-400 sistemini kullanması bizim politikamıza ters." dedi.

"BİZİM POLİTİKAMIZA TERS"

Nauert, bugünkü basın toplantısında bir gazetecinin Rusya'nın 2019'da Türkiye'ye S-400 teslimatına başlayacağı yönündeki soruya yanıt olarak, "Ben şahsen böyle bir haber görmedim ama eğer doğruysa bu bizim için endişe verici. Biliyorsunuz, Türkiye gibi bir NATO müttefikinin S-400 sistemini kullanması bizim politikamıza ters." dedi.

 

"MÜTTEFİKLERİMİZDEN BİRİNİN S-400 ALMASINA KARŞIYIZ"

Nauert, S-400'ün NATO'nun diğer sistemlerine uymadığını hatırlatarak, "Partnerlerimiz veya müttefiklerimizden birinin S-400 almasına karşıyız" diye ekledi. "S-400 alımının Türkiye'ye yönelik yaptırımları kışkırtır mı?" sorusuna da yanıt veren Nauert, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın "diğer ülke ve şirketlere yönelik yaptırımları nelerin kışkırtabileceğini net bir şekilde anlattığını" söyledi.

 Bu haber 446 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ