Bugun...
AKILLI ŞEBEKE VE ŞEHİR UYGULAMALARI GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
Tarih: 17-04-2017 10:35:00 + -


Fuar 19 – 21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

AKILLI ŞEBEKE VE ŞEHİR UYGULAMALARI GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

En zengin kaynaklara sahip ülkeler için bile “enerji verimliliği ve çevresel etki uyumu” ana gündemi oluştururken “Bağımsız Enerji, Güçlü Türkiye” hedefine kitlenen Türkiye, uluslararası bir zirveye hazırlanıyor. Dünya Enerji Birliği (IEEE-PES) tarafından desteklenen enerji alanında ülkedeki tek organizasyon olma özelliğine sahip 5.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2017), İtalya’nın ülke partnerliğinde 19 – 21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. 30 farklı ülkeden heyetlerin katılacağı zirvede insan odaklı akıllı şebeke ve akıllı şehir uygulamaları sergilenecek.

 

Elektrik iletimi ve dağıtımında klasik şebeke sisteminden “Akıllı Şebeke” sistemine geçiş için önümüzdeki 5 yıllık süreçte 30 milyar TL’lik bütçe planlayan, aynı zamanda Gaziantep, Karaman ve Konya’yı pilot kentler seçerek yakın gelecekte insan odaklı “Akıllı Şehir”ler yaratmayı hedefleyen Türkiye için ICSG İstanbul 2017 büyük önem taşıyor.

 

Bu doğrultuda başta T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere T.C. Çevre ve Şehircilik BakanlığıT.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayelerinde organize edilen ICSG İstanbul 2017’de siz değerli basın mensubu dostlarımızı görmekten mutluluk duyarız.

 

ÖNEMLİ KATILIMCILAR

 

Akıllı şebekeler ve akıllı şehirler konularını tüm boyutları ile uluslararası düzeyde gündeme taşıyan ICSG İstanbul 2017, ulusal ve uluslararası düzeyde çok önemli isimlere ev sahipliği yapacak.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr.Kadir TopbaşELDER Başkanı ve IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçenve AKSA Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan zirveye Türkiye’den katılacak önemli isimlerin başında geliyor. Dünya Enerji Birliği Enerji Kurulu Başkanı Dr. Shay BahramiradDünya Enerji Birliği Başkanı Prof. Dr. Saifur RahmanGlobal Akıllı Şebekeler Federasyonu Başkanı Reji Kumar Pillaiİtalya Büyükelçisi Luigi Mattioloİsrail Enerji Vakfı (ISEA) Başkanı Amos Lasker ve ABD Illinois Teknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Mohammad Sahahidehpour uluslararası katılımcılar arasında yer alıyor.

 

Katılımcı Firmaların Standlarında;

AB’den 5 Milyon Euro yatırım desteği alan Eskişehir Tepebaşı “Akıllı Şehir” projesi,

‘Engelsiz Şehir’ kapsamında görme engellilerin belediye otobüsü kullanımını sağlayan “Hayal Ortağım Uygulaması”

Enerji kaybını yüzde 60 oranında engelleyen “Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi”,

Rüzgar ve güneş enerjisiyle çalışan hibrid aydınlatma sistemleri,

Tüketim, üretim, kaçak elektrik kullanımı ve arızaları gösteren “Akıllı Şebeke” uygulamaları,

Akıllı elektrik, su ve doğalgaz sayaçları,

Haberleşme ve siber güvenlik çözümleri vb.

 

Yer: İstanbul Kongre Merkezi, Darülbedai Cad. No:3 Şişli / Maçka

Tarih: 19 – 20 – 21 Nisan 2017 / 10:00

LCV: Ali Aksoy – 0544 789 21 56
Bu haber 1068 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FUARLAR HABERLERİ