Bugun...
AKP'DEN ODA VE BORSA BAŞKANLARI İÇİN 'ADAYLIK' DÜZENLEMESİ
Tarih: 13-11-2018 16:06:00 + -


TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Bu düzenlemeyi doğru bulmuyoruz.

AKP'DEN ODA VE BORSA BAŞKANLARI İÇİN 'ADAYLIK' DÜZENLEMESİ

AKP, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kanununda değişiklik için Meclis'e teklif verdi. Teklife göre birlik başkanları, birlik yönetim kurulu üyeleriyle oda ve borsa yönetim kurulu başkan ve üyeleri genel ya da yerel seçimlerde aday olup listeye giremez ya da seçilemezse eski görevlerine geri dönebilecek. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sözcü.com.tr'ye yaptığı açıklamada bu düzenlemeyi doğru bulmadıklarını söyledi.

 

AKP, 3 milletvekilinin imzasıyla TOBB Kanunu’nda değişiklik için Meclis Başkanlığı’na kanun teklifi sundu. Teklif kabul edilirse genel ve yerel seçimlerde aday olamayan veya seçilemeyen oda ve borsa yöneticileri eski görevlerine dönebilecek.

Teklifin gerekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Kanun Teklifiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununda düzenleme yapılarak milletvekili ve mahalli idareler genel ve ara seçimlerinde adaylık için görevinden ayrılan Birlik Başkanı ve Birlik ve Yönetim Kurulu üyeleri ile oda ve borsa yönetim kurulu başkan ve üyelerine, aday olamamaları veya seçilmemeleri halinde eski görevlerine dönme imkanı tanınmaktadır.”

“DOĞRU BULMUYORUZ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada bu düzenlemeyi doğru bulmadıklarını söyledi.
Bu haber 309 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ODA VE BORSA HABERLERİ