Bugun...
AKŞENER: 'BUNUN HESABINI SORACAĞIM' DEYİP DE SARAY'IN KAPISINDAN AYRILMAYANLAR VAR
Tarih: 04-03-2018 16:55:00 + -AKŞENER: 'BUNUN HESABINI SORACAĞIM' DEYİP DE SARAY'IN KAPISINDAN AYRILMAYANLAR VAR

İYİ Parti İstanbul 1. Olağan İl Kongresi coşkulu bir kalabalığın katılımıyla Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi'nde Genel Başkan Meral Akşener'in katılımıyla gerçekleştirildi. Salonun erken saatlerden itibaren dolduğu kongre, divan kurulunun seçilmesinin ardından İstiklal Marşı ve saygı duruşu işle başladı. Olağan il kongresinin Divan Kurulu Başkanı olarak seçilen Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, açılış konuşmasını yaptı. Aydın, konuşmasında "İYİ Parti mutlaka ama mutlaka iktidar olacaktır" dedi.

Açılış konuşmasının ardından ilk konuşmayı yapmak üzere İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz sahneye davet edildi. İstanbul'un sorunlarına değinen Beyaz, "Dertlerinize derman olmaya geldik" ifadelerini kullandı. Beyaz'ın konuşmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener, kürsüye davet edildi.

Salonun tezahüratlarıyla sahneye çıkan Akşener, konuşmasına başlamadan önce bütün salonu selamladı. Akşener'in konuşması şöyle:

"GENÇ İŞSİZLİK BİRİNCİ PROBLEM"

“İstanbul, dünyanın incisi dedik. Fatih Sultan Mehmet’in emaneti dedik. İstanbul’a en büyük ihaneti edenlerin onların elinden Allah’ın izniyle İYİ Parti alacak. Çünkü İYİ Parti bir ihtiyaçtan doğdu.

Kadınlarımızın, annelerimizin isteğiyle İYİ Parti kuruldu. Genç işsizliği hiç bu kadar yüksek olmadı. Türkiye’nin dört bir yanında nereye gittiysek genç işsizliği birinci problem.”

"FESLİ TARİHÇİ DIŞINDA OKUMADILAR"

Konuşmasının bir kısmında salondaki tezahüratlara cevap veren Akşener ve salondakiler arasında yaşanan konuşmalar yüzleri güldürdü. Akşener daha sonra konuşmasına şöyle devam etti:

“Torpil problemi yüzünden çocuklarımız işsiz. İstanbul gibi sanayilerin çok olduğu bir şehirde bile gençlerimiz işsiz. Çünkü bunlar gençlerden korkuyor. Kimse sorgulamasın istiyorlar. “Cebine beş lira koyarız ver yesin, ört uysun” sistemiyle çocuklarımızı işsiz bıraktılar, perişan ettiler. Çünkü bunlar eğitimin ‘e’sinden anlamadılar. Çünkü bunlar yüz sayfalık tarih kitabını Fesli’nin dışında okumadılar. Dinimizi menkıbelerden öğrendiler. Ecdadımızın emanetini bugün bu hale getirdiler."

"İSTANBUL, TÜRK'ÜN OLACAK"

"Tarihi Osmanlıyı bilmiyorlar, başından beri sadece Türk’ü sevmediklerini biliyorlar. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyemiyorlar. Biz İstanbul’u Fatih için İstanbul aşıkları için alacağız yeniden eski haline kavuşturacağız. İstanbul bizim olacak, İstanbul Türk’ün olacak, İstanbul iyi olacak… Allah’ın huzurunda söz veriyorum, yarın mahşerde huzuruna geldiğimde başım öne eğilecekse Akşener’in başı gövdesinden bugün düşsün razıyım. Allah’ım bizi kadınlarımızın, gençlerimizin karşısında utandırma, tacize uğrayan çocuklarımızın karşısında bizi utandırma onları kurtarmayı bize nasip et Allah’ım. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu şartlardan İYİ Parti’nin insanları çekip çıkaracak. Nasıl ki Afrin’de Mehmetçiğimiz canıyla kanıyla onları düştükleri çukurdan çıkarıyorsa, biz de bu ülkeyi attıkları çukurdan çıkaracağız. Herkesin birbirinden nefret ettiği, 1 TL’ye satılan uyuşturucularla gençlerimizin beyinlerinin zehirlendiği bu ülkeyi Cumhuriyetin kuruluş ilkeleriyle yükselen bir ülke yapmamızı bize nasip et."

Tillerson geldi özel konuşuldu tutanak yok. Reza Zarrab konuşuldu. Karşılığında Cargil istedi şeker fabrikaları gözden çıkarıldı. Pancarın özelliği şu; Hem organik sağlıklı şeker hem de küspesi hayvan yetiştiricileri için gerekli. Çiftçiyi her türlü zarara uğratıyorlar. Türkiye’nin çiftçisi dünya ile baş edemez vaziyette. Yeni dünyada gıda güvenliği ve su savaşları boy gösterirken bunlar sularımızı kirlettiler, tarımımızı bitirdiler. Türkiye dünya ilaç şirketlerinin kar kapısı haline geldi."

‘CUKKA İTTİFAKI’

"Bu ittifaklar işi çok güzel. İYİ Parti ortaya çıktı hepsi Atatürkçü oluverdi. Her milli bayramda hasta düşenler meğerse turp gibiymiş.

MHP ile kuruldu ittifak, saray koalisyonu. Şimdi BBP’ye gittiler MHP’nin gücüne gitti ‘biz varız ya’ dediler. Şimdi de Saadet Partisi’nin kapısını aşındırmaya başladılar. Saadet her ne kadar ‘yok kardeşim’ dese de… Zamanında bir Fatiha okumadıkları Erbakan bugün büyük lider oldu onlara da iyi geldik. Sayın Erdoğan ittifakları iyi bilir zamanında FETÖ ile PKK ile çukur ittifakı yaptılar. Ve bugün MHP ile ‘cukka ittifakı’ yaptılar.

Sayın Temel Bey’in önerdiği bir ‘İlkeler Parlamentosu’na katılacağız ve ortak görüşlerimizi ortaya koyacağız. CHP’nin önerdiği seçim sandıklarının korunmasına ilişkin bir görüşme yapağız. Ama bunlar ittifak değil, biz seçimlere tek parti olarak gireceğiz ve 2. Tura çıkacağız seçimi de kazanacağız."

‘BÜTÜN LİDERLERE SESLENİYORUM’

"İktidar olacağız ve ‘bizi affedin’ diyenlere imkân vermeyeceğiz. Bu ülkeyi bu hale getirenlerin hesabını soracağız. Bizi küçük ortaklarınızla karıştırmayın. Hani ‘bunun hesabını soracağım’ deyip de Saray’ın kapısından ayrılmayanlar. Biz söylediğimiz sözün arkasında duracağız.

Buradan bütün liderlere sesleniyorum. Biz kırk kişiyiz birbirimizi iyi biliriz. Sayın Erdoğan, hatta Bahçeli’ye de aynaya, sağınıza, solunuza iyi bakın illaki bir FETÖ’cü vardır etrafınızda. Benim yedi sülalemde bir FETÖ’cü bulun ben siyaseti bırakırım. Bunu bana söyleyecek bir politikacı daha ar mı? Küçük ortağın, Binali Yıldırım’ın etrafında FETÖ’cüleri gizliyorlar. Hakkında konuşup da ispatlayamayan adam değildir. Bir kadının ağızına yakışmaz diyorlar. Adamlığa da iftira atmak yakışmaz hodri meydan… Ama biliyorlar iktidarlarına son verecek tek parti olduğumuzu biliyorlar, o yüzden saldırıyorlar."

Akşener'in konuşmasının ardından partiye yeni katılan İstanbul İl Meclisi üyelerine rozet takılmasının ardından programa devam edildi. 

 

 

 

 
Bu haber 372 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ