Bugun...
ANKARA TİCARET BORSASI'NDA SEÇİM MARATONU TAMAMLANDI
Tarih: 13-04-2018 07:23:00 + -


Faik YAVUZ yeniden ATB Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

ANKARA TİCARET BORSASI'NDA SEÇİM MARATONU TAMAMLANDI

Ankara Ticaret Borsası’nda 5 Nisan’da başlayan seçim maratonu tamamlandı. Faik Yavuz yeniden ATB Yönetim Kurulu Başkanı seçilerek güven tazeledi. ATB Meclis Başkanlığına da İbrahim Öztürk oybirliğiyle seçildi.

Meslek Komiteleri ile Meclis Üyelerinin seçimi ile 5 Nisan’da başlayan ATB seçimlerinde, 12 Nisan günü tamamlanan seçimlerle, ATB Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, TOBB Delegeleri, Meclis Başkanlığı ile Disiplin Kurulu üyelikleri için seçimler yapıldı. 

 

TB Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimler sonucu ATB Yönetim Kurulu Başkanlığına Faik Yavuz yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Şemsettin Aktuğlu, Kemal Coşgun, Murat Başar, Hasan Ersan, Şakir Çetin ve Mustafa Altınışık seçildiler. ATB Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde kendi arasında toplanarak, Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı ile Sayman Üye seçimini gerçekleştirecek.

 

ATB Meclis Başkanlığı seçimi

Öte yandan ATB Meclis Başkanı, Meclis Başkan yardımcısı ve Meclis Katip üeliği seçimleri de gerçekleştirildi. Yapılan seçimler sonucu Meclis Başkanlığına İbrahim Öztürk, Başkan yardımcılıklarına Abdülhüda Kılıç ile Musa Şansever, Katip Üyeliğe de Ahmet Balcı seçildiler. 

 

Yavuz’un sözleri

ATB Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Faik Yavuz, yaptığı kısa değerlendirmede "ATB seçimlerini, camiamıza yakışır bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Üyelerimiz, güven ve istikrardan yana olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Önümüzdeki dönemi birlik ve beraberlik içinde tamamlamak, eserlerimize yenilerini katmak en büyük dileğimizdir. Seçimlerin ve sonuçlarının ülkemize, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi..

ATB Meclis başkanı İbrahim Öztürk de yaptığı kısa konuşmada, Meclis Üyelerinin kendisine gösterdiği güvene teşekkür etti.

 
Bu haber 646 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ODA VE BORSA HABERLERİ