Bugun...
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SARAY'DA KONUŞTU. DUA DİYANET'TEN GELDİ
Tarih: 09-07-2018 19:02:00 + -CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SARAY'DA KONUŞTU. DUA DİYANET'TEN GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yemin ettikten sonra Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıktı. Buradaki törenin ardından da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geçen Erdoğan'ı atlı süvari birlikleri karşıladı. Erdoğan'ın törendeki tarihi konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, dua etti. Törendeki; halk oyunları, lazer ve ışık gibi kutlama bölümleri Tekirdağ'daki tren kazası nedeniyle iptal edildi.

Meclis’teki yemin töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün huzuruna çıktı. Erdoğan, buradan da ‘Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni’ için Saray’a geçti.

 

Makam aracıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na giden Erdoğan’ın konvoyuna, girişte Atlı Tören Birliği eşlik etti. Erdoğan’ın süvari birliğiyle Külliye’ye girişi sırasında 101 pare top atışı yapıldı.

 

erdogan4
 

 

Aynı anda hava, kara komutanlıkları ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük’teki Kemalreis Fırkateyni’nden de 101’er pare top atıldı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan araçtan indiği anda Mehteran Birliği tarafından Fetih Marşı çalındı. Burada halkı selamlayan Erdoğan daha sonra tarihi bir konuşma yaptı.

erdogan8
 

DUA DİYANET’TEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, dua etti. Duanın tamamlanmasının ardından da Erdoğan tören için gelen 22 devlet başkanıyla yemeğe geçti. Töreni takip eden yaklaşık 10 bin kişiye de kumanya dağıtılacağı belirtildi.

yemek
 
erdogan7
 

 

AA
 

AA

 

AA
 

AA

erdogan6
 
erdogan3
 
AA
 

AA

erdogan2
 
erdoganBu haber 99 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR