Bugun...
EKONOMİNİN OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU
Tarih: 31-12-2018 06:26:00 + -


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45’inci kez düzenlendi.

EKONOMİNİN OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU
 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45’inci kez düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde ‘Gelir Vergisi’, ‘Kurumlar Vergisi’, ‘İhracat’, ‘Vergi Özel Ödülleri’ ve ‘Sektör Liderleri’ kategorilerinde 59 ödül sahiplerini buldu.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı törende Bursa iş dünyası, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın da hazır bulundu.
Kurumlar Vergisi’nde Pro Yem, Bursagaz, Contitech Lastik, Çemtaş Çelik, Erikli Dağıtım, Uludağ Elektrik, Polyteks Tekstil, Tofaş, Türk Prysmian ve Bursa Çimento’nun ödüllerini Bursa milletvekili Efkan Ala verdi.
Vergi Özel Ödülleri kategorisinde Harput Tekstil, Hayat Hastanesi, İlay Tekstil, Simge Mat Madencilik, Sönmez Tekstil ve Türkün Holding ödüllerini Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın elinden aldı.
Bu yıl ayrıca sektör liderleri de ödüllendirildi. Ağaç, Orman Ürünleri ve Mobilya sektöründe Mobipa Mobilya, Çevre sektöründe Karataş Demir, Çimento, Toprak Ürünleri ve Madencilikte Bursa Beton, Ekonomik İlişkiler ve Finans Sektöründe Aknur Döviz, Elektrik-Elektronikte Türk Prysmian, Enerji sektöründe Limak Uludağ ödüle layık bulundu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık sektöründe Sütaş, Hazır Giyimde Yeşim Tekstil, Hizmet, Eğitim ve Danışmanlıkta BURULAŞ - Bursa Ulaşım, İnşaatta Bakyapı, Kimya sektöründe Burkay Kimya, Lojistik sektöründe Gemport, Makine ve Teçhizatta Bosch, Mermer sektöründe 2E Madencilik, Metal sektöründe Borçelik ödüllendirildi.
Otomotiv Ana Sanayi Sektör Lideri Tofaş olurken, Otomotiv Yan Sanayi Sektör Lideri Beyçelik Gestamp, Perakende Ticareti Sektör Lideri Özdilek Alışveriş Merkezleri, Plastik Sektör Lideri Serra Sünger, Raylı Sistemler Sektör Lideri Duray, Sağlık Sektör Lideri Bursa Eczacılar Koop., Tekstil Sektör Lideri Korteks Mensucat ve Turizm Sektör Lideri Özdilek Otel oldu.
İhracat kategorisinde ilk üçte bulunan Tofaş, Oyak Renault, Bosch, Borçelik, Döktaş Dökümcülük, Aunde Teknik, Yeşim Satış Mağazaları, Bosch Rexroth, Çimtaş Boru ve Yazaki Otomotiv’in ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın verdi.

 

Gelir Vergisi kategorisinde ilk 10’da yer alan Muharrem Yılmaz, Şükrü Karagül, Mehmet Celal Gökçen, Abdullah Kınabaş, Beytullah Kınabaş, Hüseyin Özdilek, Erol Kılıkçıer, Sabahattin Gazioğlu, Zeki Zorlu, Ufuk Oçak ödüllerini İbrahim Burkay, Ali Uğur, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun elinden aldı.

 
 Bu haber 420 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ODA VE BORSA HABERLERİ