Bugun...
EYÜP KARADAYI HAYATINI KAYBETTİ
Tarih: 15-06-2019 14:09:00 + -


BİR EYÜP ABİMİZ VARDI (Cahit Çataloğlu yazdı...)

EYÜP KARADAYI HAYATINI KAYBETTİ


Fenerbahçe Kulübü eski yöneticilerinden, gazeteci-yazar Eyüp Karadayı, 85 yaşında vefat etti.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Eski yöneticilerimizden, gazeteci-yazar Eyüp Karadayı’nın vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Eyüp Karadayı’ya Allah’tan rahmet, değerli ailesi başta olmak üzere yakınları, sevenleri ile camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz” denildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da Eyüp Karadayı’nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. TFF’nin mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Spor basınının duayen isimlerinden gazeteci-yazar, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Eyüp Karadayı’nın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Eyüp Karadayı’ya Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri, basın ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı diliyoruz.”

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İstanbul Şubesi´nin eski başkanlarından Eyüp Karadayı’nın cenazesi, yarın İstanbul Üsküdar’daki Şakirin Camisi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

-----------------------------

BİR EYÜP ABİMİZ VARDI

 

(Cahit Çataloğlu)

 

Acı haberini bu sabah aldığım (15 Haziran 2019) Eyüp Karadayı ile tam 45 yıllık sarsılmaz, özel bir dostluğum vardı.
1974 yılında Hürriyet'te başlayan gönül dostluğumuz, azalmadan sürdü gitti.
İkimizin de doğum tarihi 6 Aralık olduğu için o tarihlerde önce birbirimizi arardık. Bazen ben bazen Eyüp abi erken davranır, gırgır yapardık.
Son olarak birbuçuk ay kadar önce telefonda uzun uzun dertleşmiştik. Kıbrıs'a davet etmiştim. İnşallah deyip geçiştirmişti.
Eyüp abi Karadenizliliğin kendine bahşettiği mizah duygusuyla, eşi bulunmayan bir fıkra ustasıydı.
Anlattığı bir fıkrayı aradan uzun yıllar geçse bile aynı kişiye anlatmazdı. Böyle keskin bir zekaya sahipti.
Sahne, TV ve şov dünyamızın efsanelerinden Halit Kıvanç'ın fıkra dağarcığının önemli bir bölümünün Eyüp Karadayı'ya ait olduğunu pek kimseler bilmez. Ülkemizin fıkra üreticisi son temsilcisi Eyüp abinin bazı fıkralarını eski ve kadim dostu Sözcü Gazetesi Yönetmeni Rahmi Turan'ın köşesinde zaman zaman okursunuz.
Ali Şen'in Fenerbahçe'ye başkan oluşunun ilk döneminde, Fenerbahçe'nin efsaneler yarattığı şanlı dönemlerinde Eyüp abi her zaman yönetimlerdedir. Dostluklara, arkadaşlıklara çok önem veren Eyüp abi yaş, cinsiyet, meslek ve statü ayrımı yapmaksızın herkesin can dostuydu. 
Spor camiasında, basın sektöründe, Fenerbahçe camiasında, İstanbul Sanayi Odası'nda, Selimpaşa Sporkent'te daha sonra Bodrum'da armada isim olarak her zaman etrafına ışık saçtı.
Şu fani ömrümüzde bazı kişiler ölmez, ölemez.
Ebedi aleme uğurladığım ve birinci derece kan bağım olan bir çok akrabamdan tek bir maddesel hatıram yoktur ama şu anda etrafıma bakıyorum da Moda'daki evinden bana getirdiği antika likör takımından, pirinç kupalara, mermer fincan takımından imzalı kitaplarına kadar pek çok eşya-armağan etrafıma anlam ve değer katıyor. 
Ortak anılarımızı, hınzırlıklarımızı, ona niye süpermen diye hitap ettiğimi yazmaya gücüm bile yetmez artık.
Eyüp abi aynı zamanda 20 yıldan fazla gazetemiz Ekonomik Durum'un yazarları arasında bizlere gurur kattı.
3-4 yıl kadar önce sevgili eşim Gül ile birlikte Armutlu'da birkaç kadim dostunun da bulunduğu serin ama güneşli bir Pazar günü Marmara Denizi'ne karşı balık masasında spordan, siyasete saatlerce sohbet etmiştik. 
O masada bugünün Cumhurbaşkanı o günlerin İETT futbolcusu R.T. Erdoğan'ın Didi gibi bir dünya futbol efsanesinin ayağına, stada gidip seyretmesine ve olur vermesine rağmen Tayyip beyin babası Ahmet kaptanın engellemesi sonucu futbolcu Tayyip'in Fenerbahçe hayallerinin suya gömüldüğünün canlı ve yakın tanığı olan dönemin Günaydın Spor Müdürü ve Başkan Ali Şen'in yakın dostu Düşvar İyiiş'in ağzından dinlemiştik.
Her şey boş.
Bugün varsın, yarın musalla taşında bir ezanlık saltanata sahipsin.
Hayata, çevreye efelenme, küstahlık, hor görmek, kibir, kompleks.. gerçekten hepsi boş.
Arkanda iyi bir isim bırakmakla en güçlü serveti dağıtıyorsun.
Işıklarda istirahat et Eyüp abi.
Yokluğunla çok büyük boşluk yarattın.
Seni her zaman güleryüzünle hatırlayacağım.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Gül Çataloğlu dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
 

 
Bu haber 157 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ARAMIZDAN AYRILANLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR