Bugun...
İSTANBUL JEWELRY SHOW'DA, YÜZDE 95 YURTDIŞI ZİYARETÇİ ARTIŞI İLE REKOR BÜYÜME YAŞANDI
Tarih: 27-03-2017 12:52:00 Güncelleme: 27-03-2017 12:56:00 + -İSTANBUL JEWELRY SHOW'DA, YÜZDE 95 YURTDIŞI ZİYARETÇİ ARTIŞI İLE REKOR BÜYÜME YAŞANDI

Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı “ISTANBUL JEWELRY SHOW” 16 – 19 Mart tarihleri arasında, TEB sponsorluğunda 44. kez dünya devlerini bir araya getirdi!

 

 

 

İstanbul Jewelry Show’da, %95 Yurtdışı Ziyaretçi Artışı ile Rekor Büyüme Yaşandı!

 

 

Uluslararası fuar organizasyonu devi UBM Rotaforte tarafından düzenlenen, dünyanın 5. büyük uluslararası mücevher fuarı “ISTANBUL JEWELRY SHOW” Mart Fuarı, 2016 Mart Fuarına kıyasla toplam yerli ve yabancı ziyaretçi oranında %32, yabancı ziyaretçi oranında ise %95’lik büyüme ile rekor başarıya imza attı.

 

 

32 yıldır kesintisiz UBM Rotaforte tarafından yılda iki kez düzenlenen “Istanbul Jewelry Show” 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda 44.sünü gerçekleştirdiği “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı ile bir kez daha dünyanın gözünü Türkiye’ye çevirdi. Son dönemde yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, birçok zorlu süreçten geçen ülkemizde, böylesi kritik bir dönemde dahi yabancı mücevher alıcısı akınına uğrayan“Istanbul Jewelry Show” mücevher fuarı 2016 Mart Fuarı ile kıyaslandığında tekil yabancı ziyaretçi oranında %95’lik, toplam yerli ve yabancı ziyaretçi oranında ise %32’lik büyüme ile rekor bir başarıya imza attı.

 

Dünyanın Gözü “İstanbul Jewelry Show” ile Kamaştı!

 

Nihai tüketiciye kapalı olarak düzenlenen ve sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği, Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı’nda görücüye çıkan Türkiye kuyumculuk sektöründen, altın, mücevher, pırlanta, renklitaş, yarı-değerli ve değerlitaş, inci, gümüş, gümüştakı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman&yansanayii, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma sektörlerinden 1.200’ün üzerinde önemli mücevher marka ve firmasının çok özel koleksiyonları ve ürünleri, dünya genelinden önemli alıcı ve sektör profesyoneli ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok coğrafyadan önemli alıcıyı ağırlayan ve 16 -19 Mart 2017 tarihlerinde Türk Ekonomi Bankası (TEB)sponsorluğunda 44.’sü gerçekleştirilen Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı pek çok rekora imza attı. Toplam ziyaretçi oranında %32, yurtiçi ziyaretçi sayısında % 15, yurtdışı ziyaretçi sayısında ise %95 oranında rekor bir başarıya imza atan Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, Türkiye dahil toplam 120 ülkeden, 27.500’ü aşkın mücevher sektörü alıcılarına ve profesyonellerine ev sahipliği yaptı.

 

Ziyaretçi Ülkeler arasında İlk 20;

1.Türkiye

2.İran

3.Irak

4.Cezayir

5.Suudi Arabistan

6.Lübnan

7.BAE

8.Rusya

9.Ukrayna

10.Suriye

11.Tunus

12.Bulgaristan

13.Ürdün

14.Almanya

15.Hindistan

16.İsrail

17.Romanya

18.Azerbaycan

19.Makedonya

20.ABD

 

Mücevherin Zirvesi İstanbul Oldu!

Halka kapalı gerçekleştirilen ve sadece sektör profesyonellerinin ziyaret edebildiği TEBsponsorluğundaki 16-19 Mart 2017 Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, son yıllarda olduğu gibi yine Arap Dünyası’nın ve Kuzey Afrika ülkelerinin gösterdiği yoğun ilginin yanı sıra uzun bir aradan sonra Rusya ve bölge ülkeler ile ABD’den İsveç’e, İran’dan Brezilya’ya kadar önemli mücevher alıcılarına 44. kez ev sahipliği yaptı.

 

Dünyada fason üretim döngüsünden kurtularak, özgün tasarım ürünleriyle adından söz ettirenTürkiye mücevher sektörü2017 Bahar trendlerinin yanı sıra 2018 Sonbahar/Kış mücevher modasına dair trend tasarım ve koleksiyonlarını da birbirinden seçkin markaların özel show ve gösterileriyle 44. kez, TEB sponsorluğunda dünya mücevher alıcılarının beğenisine sundu.

 

TEB Altın Bankacılığı Ürünlerini Tanıttı

20 yıldan uzun süredir faaliyet gösterdiği Altın Bankacılığı alanında altın kredilerinde lider banka konumunda olan TEB de ürün ve hizmetlerini tanıttığı standıyla fuarda yer aldı. Altın Bankacılığı’ndaki bilgi birikimi ve deneyimi ile sektörün ihtiyacına cevap verebilecek yeni ürünler geliştiren TEB, standında Altın Kredisi, Taksitli Altın Kredisi, Altın/Pırlanta Tahsilat Sistemi ve Kuyumcu Paket Sigortası, Milyem Kart gibi ürünlerini ziyaretçilere tanıtarak büyük ilgi topladı.

32 yıldır kesintisiz UBM Rotaforte tarafından düzenlenen ve son 5 yıldır Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda gerçekleştirilen “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, önemli iş birliklerinin oluşmasına zemin hazırlayan, mücevher sektörü ihracatının %80’inin gerçekleştiği dünyanın 5. büyük mücevher fuarı olma özelliğine sahip. “Istanbul Jewelry Show”, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (IMMIB), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) kalite onayı ve Kalite Yönetimi Sistemi ISO-9001belgesine sahip uluslararası bir fuar olma niteliğine sahip.

 Bu haber 977 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FUARLAR HABERLERİ