Bugun...
İstanbul kedilerin başkenti
Tarih: 25-09-2016 05:37:00 + -İstanbul kedilerin başkenti

İstanbul’daki sokak kedileri, Norveç’in en çok satan gazetesi VG’ye haber oldu. Gazete “Bu kentte kedileri beslemek halkın ortak sorumluluğu olmuş. Cihangir ile Kadıköy ise adeta bir kedi cumhuriyeti” diye yazdı.

Norveç'in en çok satan gazetesi VG, İstanbul'daki sokak hayvanları ile ilgili geniş bir haber yayınladı. Gazetenin Ortadoğu muhabiri Nilas Johnsen'in imzasını taşıyan haberde “Türkiye'nin metropolü sokaktaki kedi ve köpeklerini çok seviyor. Sokak kedileri İstanbul'un her köşesinde var.

Özellikle Cihangir ve Kadıköy bölgelerinde çok fazlalar ve çok seviliyorlar. Buralar adeta birer ‘kedi cumhuriyeti…' Sokak kedilerini beslemek İstanbul'da insanların ortak sorumluluğu haline gelmiş. Herkes bundan mutluluk duyuyor. Birçok ülkede ev kedilerine yapılan muamele burada sokak kedilerine yapılıyor. Buradaki kediler de kendilerini şehrin sahibi sanmaya başlamış…” ifadeleri kullanıldı.

~~Gazeteye göre, ‘kentteki sokak hayvanlarının sayısının 1 milyonu aşması harekete geçmeyi zorunlu kılıyor. Belediyelerin “yakala-kısırlaştır-geri bırak” diye özetlenebilecek mücadele programı ise yetersiz kalıyor.
Bu haber 2271 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ