Bugun...
İZMİR KİTAP FUARI'NA İLGİ BÜYÜK
Tarih: 23-07-2013 13:23:00 Güncelleme: 27-07-2013 15:50:00 + -İZMİR KİTAP FUARI'NA İLGİ BÜYÜK

Uluslararası İzmir Kitap Fuarı 18. kez kapılarını kitap severlere açtı. 20-28 Nisan tarihleri arasında açık kalacak olan kitap fuarında 390 yayınevi stand açtı.

 
KİTABIN EGE YOLCULUĞU
Bu yıl 18'incisi düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, "Kitabın Ege Yolculuğu" sloganıyla başladı. Uluslararası İzmir Fuar Alanı Salon 1A ve 1B'de gerçekleştirilen fuar kurdele kesim töreni ile açıldı. CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Alaattin Yüksel, Milli Eğitim İl Müdürü Vefa Bardakçı, Vali Yardımcısı Fazıl Akgün, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Muzaffer Tunçağ, Gazeteci Yazar Doğan Hızlan, Kültür Fuarları Genel Müdürü Deniz Kavukçuoğlu ve Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Kenan Kocatürk katıldı.
 
FUARA İLGİ BÜYÜK
Açılışta konuşma yapan Kültür Fuarları Genel Müdürü Deniz Kavukçuoğlu, İzmir Fuarı'nı 18 yıl önce ilk defa düzenlediklerini içlerinde "Fuar tutacak mı", "İzmirliler ilgi gösterecek mi?" şeklinde endişeleri olduğunu belirterek, "Biz bu ürkekliği, çekingenliği 4-5 yıl yaşadık. Bir fuarın yaşaması, olgunlaşması, kent kültürünün bir parçası olması 4-5 yıllık bir süreç istiyor. Bunu başardık. 18'inci yılımızdayız. Bu fuar geçen yıla oranla önemli bir gelişme, büyüme gösterdi. Bu yıl fuarı katılacak yayın evi 340'dan 390'a çıktı. İstanbul'dan sonra en büyük en görkemli fuar, İzmir Fuarı oldu. Bu fuar sadece kitap alışverişinin yapıldığı bir fuar değil. 9 gün boyunca çok önemli edebiyat sanat faaliyetleri yer alıyor. Yaklaşık 800 yazar katılıyor. Bu da çok önemli bir sayı. Fuar boyunca Egeli kitapseverler okudukları  bir çok yazarla söyleşip kitap imzalatabilecekler" dedi.Bu haber 2489 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FUARLAR HABERLERİ