Bugun...
RUSYA'DAN İLK AÇITLAMA: ABD ULUSLARARASI KURALLARI İHLAL ETTİ
Tarih: 14-04-2018 04:11:00 + -RUSYA'DAN İLK AÇITLAMA: ABD ULUSLARARASI KURALLARI İHLAL ETTİ

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik düzenlediği ortak operasyona Rusya'dan ilk tepki geldi. Rusya'dan yapılan açıklamada, "ABD tüm uluslararası kuralları ihlal etti, Rusya bunu saldırganlık eylemi olarak görmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Rusya’dan ilk tepki geldi. Duma’nın Savunma Komitesi Başkanı Şerin, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik başlattığı operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, “ABD tüm uluslararası kuralları ihlal etti” dedi.

Rusya’nın ABD Büyükelçisi Anatoly Antonov ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye yönelik askeri hava saldırısının sonuçlarının olacağı konusunda uyarıda bulunarak, Rusya’nın Cumhurbaşkanına hakaret edilmesinin kabul edilemeyeceğini de sözlerine ekledi. Antonov attığı twitte, “Önceden tasarlanmış bir senaryo uygulanıyor. Yine, tehdit altındayız. Bu tür eylemlerin sonuçsuz kalmayacağı konusunda uyardık. Rusya Cumhurbaşkanına hakaret etmek kabul edilemez. Kimyasal silahların en büyük cephaneliğine sahip olan ABD diğer ülkeleri suçlamak gibi bir hakka sahip değil” ifadelerini kullandı. İHA
Bu haber 427 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ