Bugun...
SALDIRGAN BİR OTELİN 32. KATINDAN KALABALIĞIN ÜZERİNE AĞIR SİLAHLA ATEŞ AÇTI
Tarih: 02-10-2017 13:07:00 + -SALDIRGAN BİR OTELİN 32. KATINDAN KALABALIĞIN ÜZERİNE AĞIR SİLAHLA ATEŞ AÇTI

~~ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentinde düzenlenen  Route 91 Harvest isimli müzik festivalinde  silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırgan, Mandalay Bay Oteli’nin 32. katından kalabalığın üzerine ağır silahla ateş açtı. Yaşanan bu korkunç olayda en az 50 kişinin hayatını kaybettiği, 200’den fazla kişinin de yaralandığı açıkladı. Polis, saldırganın 64 yaşında bir erkek olduğunu açıkladı.

İlk bilgilere göre; Mandalay Bay Oteli yakınlarındaki konser alanında düzenlenen silahlı saldırıda en az 50 kişi hayatını kaybetti, 200’den fazla kişi de yaralandı. ABD basını, saldırganın 64 yaşında bir Amerikalı olan Stephen Paddock. olduğunu açıkladı. Polisler, saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında arkadaşını bulmaya çalışıyor.

Las Vegas Şerifi Joseph Lombardo, ölenler arasında polis memurlarının da olabileceğine dikkat çekti ve yaralanan 2 polisin hastaneye kaldırıldığını ifade etti. Lombardo, yaralı polislerden birinin durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Lombardo, görgü tanıklarının yukarıdan ateş açıldığını belirtmesi üzerine saldırganın Mandalay Bay Oteli’nin 32. katında bulunduğunun belirlendiğini söyledi.

Otelin 29. katından sonrasını boşaltan polisin saldırganı vurarak öldürdüğüne işaret eden Lombardo, saldırganın bölge sakini olduğuna kaydetti. Lombardo, “Saldırganın tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz.” diye konuştu.
Bu haber 402 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ