Bugun...
ULUSLARARASI TEKSTİL MAKİNALARI FUARI AÇILDI
Tarih: 07-04-2017 10:25:00 + -


16 ülkeden 190'ın üzerinde katılımcı yer aldı.

ULUSLARARASI TEKSTİL MAKİNALARI FUARI AÇILDI

Tekstil sektörünün Türkiye’deki en önemli merkezlerinden biri olan Kahramanmaraş, 3. kez gerçekleşen Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı (KTM) ile bir kez daha ulusal ve uluslararası boyutta tekstil sektörünün temsilcilerini buluşturdu.

Bu yıl da İtalya, Almanya, Fransa, Belçika ve İsviçre başta olmak üzere, 16 ülkeden 190’nı aşkın katılımcı ile birlikte açılışı yapılan KTM, 3 gün boyunca önemli teknolojilere ev sahipliği yapacak.

Fuarın açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, fuarın ABD’den Çin’e, İtalya’dan Japonya’ya, Fransa’dan Hindistan’a yüzlerce tekstil makinesi üreticisinin katılımıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Zabun, “Bu dev organizasyonla, sektörün dünya devlerini burada ağırlamak bizi hem cesaretlendirmekte hem de tekstil sektöründe daha başarılı yatırımlara imza atmak adına bizleri teşvik etmekte. Kentimiz bundan sonra; üretim için sergilediği performansa ilave olarak, Ar-Ge, moda ve tasarım konusunda da başarılı bir grafikle, küresel ticarette daha güçlü bir aktör haline gelecektir” dedi.

 
Bu haber 954 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FUARLAR HABERLERİ