Bugun...
YAHYA ARIKAN YENİDEN BAŞKAN
Tarih: 23-07-2013 14:49:00 Güncelleme: 28-07-2013 15:48:00 + -YAHYA ARIKAN YENİDEN BAŞKAN
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda seçimin galibi, rakiplerine yüzde 65,5 oyla fark atan Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği’nin oldu ve Yahya Arıkan yeniden başkanlığı kazandı. 
 
 
 
26 Mayıs 2013 Pazar günü yapılan ve dört grubun çekiştiği seçimde 15.033 oy kullanıldı ve Yahya Arıkan 9845 oy topladı. 9 kişilik İSMMMO yönetimine Çağdaş Demokratlar harici listelerden 3 kişi girebildi.
 
 
 
Seçim sonuçlarını değerlendiren İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan her türlü karalama, suçlama ve iftiraya karşın kendilerine verilen destek ve güven için meslektaşlara teşekkür etti. Bu sonuçla nisbi temsilin iflas ettiğini söyledi. Seçimde elde edilen başarıya vurgu yapan ve İSMMMO’da dün olduğu gibi bundan sonra da hiçbir zaman meslektaşa hizmette ayrım yapılmayacağını belirten Arıkan, “Ayrıca bu kapıdan hiçbir zaman siyaset de girmeyecek. Bütünüyle akademik bir meslek odası vizyonuyla mesleğimiz, meslektaşımız ve özellikle gençlerimizin geleceği, daha da önemlisi Türkiye’nin geleceği için toplumsal ve mesleki sorunlara çözümler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 
 
 
İSMMMO seçimleri sonrası yönetim, denetim ve disiplin kurullarında görev alacak isimler şöyle oluştu.
 
 
Yönetim Kurulu: Yahya Arıkan, Cemile Kuzu, Turgay Kanarya, Erol Demirel, M. İhsan Yalçın Orhan Sarıgene,  Mustafa Çaya, Zekeriya Demir, Abdülkadir Şahin 
 
 
Denetleme Kurulu:  Nadir Hikmet Güneş, Sevim Varlık Şahin, Adnan Gün
 
 
Disiplin Kurulu: Hayrettin Özbakır, Gülay Süren, Ayhan Çorapçı, Fahrettin Ravanoğlu, Fuat Çiftçi.
 Bu haber 2089 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ODA VE BORSA HABERLERİ