Bugun...

Cahit ÇATALOĞLU
MALABADİ KÖPRÜSÜ'NDEN HİÇ GEÇTİNİZ Mİ?.
Tarih: 13-12-2018 15:04:00 Güncelleme: 13-12-2018 15:04:00


Sözcü Gazetesi yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Gazetenin yöneticileri Metin Yılmaz, Mustafa Çetin ve Yücel Arı için 7.5-15 yıl arasında hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Neymiş?
Fetö'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım suçunu işlemişlermiş?..
Peki nasıl?
Orasını kurcalama..
Yaklaşık yarım asırdır gazetecilik yapan, yıllardır köşe yazan, duruşu, görüşü, fikirleri, eleştirileri apaçık ortada olan insanları Fetö'cü diye suçlamak düpedüz akıl tutulması, cehalet ve salaklıktır.
Türkiye'nin dünyaya rezil olmasıdır.
Fikir ve basın hürriyetinin tamamen yok olmasıdır.
Türkiye'de hukuk kavramının ortadan kalkmasıdır.
Türkiye'de yaşayan herkesin can güvenliğinin tehlikeye girmesi demektir.
Daha önce benzer iddianamelerle şerefli ve onurlu vatan evlatlarını haksız yere zindana atıp, yıllarca çile çektirdikten sonra "Pardon ya, yanılmışız.." diyerek salıveren, sözde hukuki sürecin tamamen tiyatro olduğu anlaşılırken şimdi yine, yeni bir mizansen hazırlamak hangi vicdanlarda yer bulabilir ki?..
Bu gazeteciler Fetö'cü ise, ben de iddia ediyorum ki;
- Diyanet İşleri Başkanı aslen kadındır. Daha sonra erkekliğe trans olmuştur.
- İddianameyi hazırlayan savcı uzaylıdır. Kısa bir süre önce düz vites audi marka ufo aracıyla Çorlu'ya inmiştir.
- Türkiye'nin başkenti Ankara değil Mogadişu'dur.
- ABD Başkanı Trump Siverek doğumludur, liseyi Diyarbakır'da bitirdikten sonra, yoksul ailesiyle birlikte Amerika'ya göç etmiştir.
- Fransa Cumhurbaşkanı Macron da aslen Rize Kalkandere doğumludur ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük teyzesinin ilk torunudur.
- Türkiye Cumhuriyeti'ni Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları değil Küba'dan gizlice gelen bir grup maceraperest 1934 yılında kurmuştur.
- Dünya yuvarlak değil dikdörtgendir. Bunu kanıtlayabilmek için 500 ışık yılı yükseğe çıkmak gerekir.
- İslamın şartı 5 değil 8'dir. Farzlar 2039 yılı Kurban Bayramı arefesinde uygulanmaya başlanacaktır.
- Kediler 4 ayaklı değil, 6 ayaklıdır. 2 patileri kör karanlık ortamlarda ve sadece 30 Şubat tarihlerinde karın bölgesinden çıkar.
- AKP'nin kurucuları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Mahir Çayan, Hüseyin İnan, Cemal Reşit Rey, Sabiha Gökçen, Ayhan Işık, Dario Moreno ve Itri Efendi'dir. 1971 yılında Pendik'te Bülbül Çay Bahçesi'nde kurulmuştur. Parti tüzüğü yazıldıktan sonra eski başbakanlardan Damat Ferit'in imamlığında topluca şükür namazı eda edilmiş ve kısa bir süre nargile tüttürüldükten sonra ananas, mango ve ejder meyvesi suları içilmiştir.
- Türkiye'de futbol hakemlerini Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı tayin etmekte, listeler ayrıca Jokey Kulübünce onaylanmaktadır.
Adım Hıdır. Benim iddialarım da budur.
******************
Ayrıca, Emin Çölaşan İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in tahta çıkmadan önce 21 gün evli kaldığı Merzifonlu Kara Mustafa Paşa ile olan evliliğinden doğan tek çocuktur. Miras hakkı olmamakla birlikte Galler'de 15 dönümlük asma bağları Çölaşan öldükten sonra Japonya hukukuna göre Emin'in mirasçılarına kalacaktır.
Necati Doğru ise Ağrı Eleşkirt doğumlu olduğunu beyan eder ve Adana'da yetiştiğini söyler ama bilgi kirliliğidir. Necati'nin babası kovboydur ve Kansas Valiliği yapmıştır. Necati Doğru'nun annesinin büyük babası telefonu icat eden Graham Bell'dir. Necati aslında kekemedir ama bas bariton sesiyle Berlin Filarmoni Orkestrası'nın gelmiş geçmiş en değerli solistidir. Hatta bir gün onu izleyen Elvis Presley konser sonrasında odasına giderek hıçkıra hıçkıra ağlamış ve "Yes.. My God, my god.. Necati sen bir azizsin" demiştir. Hatta bu olaydan sonra Presley'in müslümanlığı seçtiği iddiaları ortaya atılmış ancak dünya ağır sıklet boks şampiyonu sonradan müslüman olma Muhammed Ali bunu yalanlamış ve "İnanmayın.. dış güçlerin oyunu" diye sert çıkmıştır.
Yerseniz yoğurt, içerseniz ayran olsun.
Sizlere afiyet olsun bademler.Bu yazı 9373 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI