Bugun...

Emre Aygen
YAŞAMIN TADINI KOPARANLAR MUTLU MU?
Tarih: 04-04-2016 16:36:00 Güncelleme: 04-04-2016 16:36:00


 Kuzey Afrika’dan başlayıp, oradan Arabistan’a, oradan Ortadoğu’ya ve nihayet kendi memleketimize ulaşan saldırılar bir türlü son bulmuyor. Başkent Ankara’ya, İstanbul’a ve diğer İllere ulaşan intihar bombaları, saldırılar ve    yollara yerleştirilen uzaktan kumandalı patlamalar bizleri nerelere getirdi. Avrupa Başkentlerinde, Paris’te, Brüksel’de patlamalar sürmekte. Ey İnsanlık biz neyi anlamıyoruz, hangi emellerle kimlerin hayatlarına mal olanlar akşam yattıklarında rahatça uyuyorlar mı?
*
Ne dedik? Dünya değişecek dedik. Soğuk savaş bitiyor dedik. Ama bu tedirgin yaşamın sona ermesinden sonra güvenlik açısından tehdit bitti dediğimizde Amerikalı biraderler yeni tehditler yine çıkabilir dediler. Avrupalılar da buna büyük bir iştah içinde ses çıkarmadılar. Emperyalizmin dünyada yeni pazarların oluşumundan o kadar     mutluydular ki anlatmak bile çok zordu.
*
Eskiden Üçüncü Ülkelerin bir ağırlığı vardı. Avrupa’daki dayanağı Tito’nun Yugoslavya’sı vardı. Filistin’deki çatışmalarda ölenlerin sayısı Batılı Ajanslarca sadece ölen Musevi ve Hristiyanların sayısı yazılırdı haberlerde. Üçüncü Ülkeler Birliği’ne giren ülkelerin haber ajansları ise bu çatışmalarda kaç tane Müslüman öldüğünü, kaçının        hapishaneye konduğunu öğrenebilirdik ancak.
*
Şimdi bunların hepsi ortadan kalktı. Büyük Orta Doğu  Projesi’nin Eş Başkanlığı projesine giren politikacılarımız dünyadaki meslek arkadaşları ile birlikte rahatça uyuyorlar mı? Bilemem. % 50’yi aşan iktidarla idare edilen Türkiye Cumhuriyeti adı geçen tüm ülkelerde ve Avrupa Başkentlerinde patlayan bombaların                        sorumluluğundan biri de biziz. Bunu kabul etmek zorundayız.
*
Kendi medyamıza bakarsak Ebru Gündeş’in kocası Zarraf ABD’de tutuklanarak Amerikan kanunlarına göre yargılanacak. Beyefendi daha önce de AKP Hükümetinin Bakanlarının oğulları ile birlikte yakalanıp tutuklanmışlardı. Şimdi gündemdeki gelişmeleri hiç göremeyen Gazetelerimiz var. Zarraf olayını hiç yazmayanlar. Kimler biliyor musunuz? Sabah Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Yeni Şafak Gazetesi, Zaman Gazetesi, Vatan Gazetesi, Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi, Türkiye Gazetesi ve Akit Gazetesi. Uluslar arası Gazetecilik Ödülü verilmesi gerekir. Öte yandan da Cumhuriyet Gazetesi Çanakkale Savaşı ile ilgili tek kelime yazmıyor. Baro Başkanı Metin Feyzioğlu isyan ediyor. “Bir daha bu Gazeteyi almayacağım” diye açıklamada bulunuyor.
*
Sevgili okurlar değişim rüzgarının kurbanı olarak biz mi seçildik? 
Bu hızla süren olaylar bizim için devam mı ediyoruz? Kurban biz nasıl olabiliriz? Siz karar verin. 
Ben sadece endişeleniyorum. 
Hepsi bu…Bu yazı 4668 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI