Bugun...

Metin SİLLER
EGEMENLİK MİLLETİNDİR…
Tarih: 26-06-2019 16:03:00 Güncelleme: 26-06-2019 16:03:00


Demokrasiye inanan Büyük Türk Milleti'ne göre, makamlar mevkiler millete ve ülkeye hizmet adına birer araç ve yeri geldiğinde değişe bilendir... Baki olan Millet iradesidir..
Uzun bir maratonun ardından İstanbul seçimleri nihayet sonuçlandı... 31 Mart'ta seçilen ve çeşitli dalaverelerle mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu bu kez itirazı kabil olmayan ezici bir oyla tekrar Belediye Başkanı oldu..
Bu sonuçlara bakıldığında akla gelen ilk şey, şayet ilçe belediye ve meclis seçimleri de iptal edilmiş olsaydı, AKP İstanbul'a tamamen veda edecekti..
Bu da şu anlama geliyor sadece 12 belediye kazanmış olacak, Meclis çoğunluğunu kaybedecekti..
İktidar açısından şu andaki durum, çoğunluk bizde biz ne dersek o olacak mantığında.
Ancak kazın ayağı hiçte öyle değil..
Seçim meydanlarında hem Binali Yıldırımın hem de İmamoğlu'nun vaatleri var.. Bu vaatlerin gerçekleştirilmesi için bir çoğunda meclis kararı gerekiyor.. AKP ve MHP'li üyeler İmamoğlu'nu çalıştırmamak için haliyle getirilen önerilere red oyu verecek ve önünü kesmeye çalışacak diye değerlendirmeler yapılıyor..
İmamoğlu meclis toplantılarını canlı yayınlayacak.. Şehrin çeşitli meydanlarındaki ekranlardan İstanbulluya izletecek.. İstanbullu hangi siyasi görüşten olursa olsun bu toplantıları canlı olarak izleyecek.. Herkesin yaşamını ilgilendiren bu kararların alınmasında AKP ve MHP üyelerinin tavırlarını görecek, kendileri hakkında alınacak hayati kararların red edilmesini elbette içine sindiremeyeceği gibi, o üyelerin gerçek yüzlerini de görmüş olacak..
Ekrem İmamoğlu İstanbul'da her parti seçmeninden oy almıştır..
İstanbul'un sadece AKP den ibaret olmadığını AKP seçmeninin de içinde bulunduğu İstanbul ittifakının başkanı olduğunu kanıtlamıştır..
Binali Yıldırımın veda ve kutlama konuşmasında “İstanbul'a yapılacak olan Tüm hizmetlerde yardımcı olacağız” açıklaması Meclis üyelerine inceden bir ikaz niteliğindedir..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli irade tecelli etmiştir açıklaması da, aynı doğrultudadır..
Onun için hiçbir üyenin kendince durumlardan vazife çıkarmaya çalışması hiçbir işe yaramayacaktır..
Ülkenin normalleşmeye ihtiyacı vardır..Ucuz polemiklerden kurtulup, amaçları hizmet, adalet ve hakça paylaşım olan projelerin hiçbir ayrım gözetmeksizin hayata geçirilmesi, demokrasiye inanmışlığın ve uygulanabilir olduğunun kanıtı olacaktır..
Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır..
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir..Bu yazı 283 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI