Bugun...
İNŞAAT SEKTÖRÜ DİYARBAKIR'DA BULUŞTU
Tarih: 15-03-2019 06:55:00 + -İNŞAAT SEKTÖRÜ DİYARBAKIR'DA BULUŞTU

İnşaat sektörünü bir araya getiren Ortadoğu İnşaat Fuarı, 82 firmanın katılımıyla bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuar, Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 9. kez düzenleniyor.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak, ilin her yıl en az 6 fuara ev sahipliği yaptığını, 2019 yılı fuar programına da inşaat fuarı ile başladıklarını söyledi. TÜYAP organizasyonu ile düzenlenen fuara bu yıl Irak, İran, Mısır ve Almanya’dan yaklaşık 200 kişilik heyetinin ziyaret edeceğini, Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Musul Ticaret Odalarını da davet ettiklerini ve her bir odanın oluşturduğu heyetlerle fuara katılacağını anlatan Tayınlamak, “Geçen yıl fuara 72 firma katılım sağladı, 20 bin 568 ziyaretçi aldık. Bu yıl 82 firmanın katılımı kesinleşti. Hedefimiz ziyaretçi sayısında önceki yılların üzerine çıkmak” dedi.
Fuarda mermer, doğaltaş, yapay taşlar, yapı kimyasalları, izolasyon malzemeleri, güneş enerji sistemleri, yapım robotları, cam işleme, kapı, pencere ve mutfak ürünleri, iş güvenliği, hırdavat, vinç sistemleri, iç dekorasyon, üst yapı firmaları, ısıtma soğutma sistemleri, depolama, trafo üreticileri, sıvı depolama sistemleri, peyzaj sistemleri, aydınlatma sistemleri, taşıyıcı iş makineleri, tavan sistemleri, yüzey kaplama firmaları ve soğuk hava deposu üreticilerinin yer alacağını ve çeşitli etkinliklerin de düzenleneceğini anlatan Tayınlamak, işletmelerimizin ihracatının geliştirilmesi ve ticari işbirliğinin yanında karşılıklı ticaret odalarının katılabileceği yatırım projeleri konusunda Erbil, Duhok ve Süleymaniye Ticaret Odaları ile işbirliği protokolleri imzaladıklarını söyledi.

Tayınlamak, fuar kapsamında odalarımızın başkanları ile bir araya gelerek ortak yatırım ve işbirliği geliştirmek için somut adımlar atacaklarını vurguladı.
Bu haber 784 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FUARLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR