Bugun...
Öğretmenler günü kutlu olsun
Tarih: 24-11-2021 09:48:00 + -Öğretmenler günü kutlu olsun

Öğretmenler; tarih boyunca dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Büyük Önder Atatürk’ün “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü öğretmenlerimize verdiği görevin ve önemin açık bir göstergesidir.

Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında geleceğimizin mimarı olan değerli öğretmenlerimiz genel olarak ülkemizi etkileyen ekonomik - sosyal sorunlara ve mesleki alanda eğitim sisteminden çalışma koşullarından ve özlük haklarından kaynaklanan tüm sıkıntı ve aksaklıklara rağmen, büyük bir inanç ve özveriyle yarının dünyasını kuracak çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirmeye devam etmektedirler.
Öğretmenlerimiz yalnızca 24 Kasımlarda hatırlanmamalıdır; insan onuruna yakışır bir yaşama kavuşmaları bir an önce sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki toplumun temelini eğitim oluşturur,  eğitimin temelini ise öğretmenlerimiz…
Ulusal birlik ve beraberlikle, emperyalizme karşı verdiğimiz mücadelenin sonunda kurulan Cumhuriyetimizi ve değerlerimizi, aklın ve bilimin rehberliğinde gelecek kuşaklara aktaran öğretmenlerimiz bizim için kıyası yapılmayacak değerdedir. O nedenle öğretmenlerimizin sorunları Ülkemizin önceliği olmalıdır.
Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini gelecek kuşaklara aktarma görevini eksiksiz yerine getiren; her gün güzel bir gelecek için umudu yenileyen tüm öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız ve saygılarımızı sunarız.
Bu haber 33 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ