Bugun...
"Takdir Türk milletinin" diyen İmamoğlu, kur artışının İBB'ye maliyetini paylaştı
Tarih: 24-11-2021 07:12:00 + -Gün içerisinde üst üste rekor kıran dolarda dalgalanmalar devam ederken İBB Başkanı İmamoğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Kur artışının İBB'ye maliyetini açıklayan İmamoğlu, "İstanbul'da yıllık 1.3 milyar lira harcayarak 300 bin ihtiyaç sahibi aileye sosyal destek sağlıyoruz. Bugünkü kur artışının İBB'ye maliyeti ise; 3.5 milyar lira. Takdir Türk milletinin" dedi.

 

 

Güne 11.40 seviyelerinden başlayan  Dolar, gün içinde hızlı bir yükseliş gerçekleştirerek 13.50 ile rekor kırdı. Güne 12.80 seviyelerinden başlayan euro ise 15.20 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dolar ve euro bir gün içinde 2 liradan faza yükseliş gerçekleştirdi. 

 

"TAKDİR TÜRK MİLLETİNİN"

Bu gelişmelerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu, kur artışının  İbb'ye maliyetini açıkladı. Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İstanbul'da yıllık 1.3 milyar lira harcayarak 300 bin ihtiyaç sahibi aileye sosyal destek sağlıyoruz. Bugünkü kur artışının İBB'ye maliyeti ise; 3.5 milyar lira. Takdir Türk milletinin" ifadelerini kullandı.
Bu haber 36 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ